Reference

řadové rodinné domy "17.jamka" michalovice 

Podlahový systém slouží jak k vytápění, tak i k pasivnímu chlazení v letním období. Na celkem 19 rodinných řadových domů bylo využito více než 3 000 m2 podlahového vytápění GETASYSTEM. Použita je systémová podložka s lištami a trubka 16x2. Zdrojem tepla je 19 tepelných čerpadel IVT Premiumline EQ 4,5 odebírajících teplo z vrtů, provedených pod základovou deskou objektu. 

Rodinné domy michalovice getasystem + ivtpodlahové vytápění getasystem

rodinný dům odebírající teplo z rybníka

Jednou z mnoha referenčních instalací je i rodinný dům s 220m2 podlahového vytápění. Použita je systémová podložka s lištami a polybutenová trubka 16x2. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo IVT Greenline odebírající teplo z kolektoru uloženého v rybníce.

Rodinný dům s pasivním chlazením - ocEněno titulem "Stavba roku 2014"

Technologicky mimořádně zajímavou instalací je rodinný dům, kde je GETASYSTEM využit nejen pro standardní podlahové vytápění, ale i pro chlazení domu. Pro chlazení jsou trubky GETASYSTEM zality přímo do betonové konstrukce stropu. To umožňuje velmi efektivně a levně pro chlazení domu využívat přímo chlad z vrtů pro tepelné čerpadlo (pasivní chlazení).   

Rodinny dum   Chlazeni ve stropě

 

Rodinný dům s vytápěnou plochou 1200 m² 

Další zajímavou instalací je rodinný dům na Plzeňsku s 1 200 m2 vytápěné plochy, kde bylo použito 8 500 m polybutenové trubky Getasystem 16x2, uchycené v lištách. Dvě tepelná čerpadla IVT Greenline HE o celkovém výkonu 50 kW, odebírají teplo z plošného kolektoru o rozloze 2 400 m2.